קלאב 4 יו לא מוכנה לפרסם כמה כסף תורמת לקהילה

חברת הלוטו קלאב פור יו שנקראת גם club4u מתפארת שהיא תורמת כספים לקהילה וגם מפרסמת באתרה תעודות הוקרה אך אינה מוכנה לפרסם כמה כספים בפועל תורמת. כך שלא ניתן לדעת אם תעודות ההוקרה ניתנו בגלל תרומה חד פעמים של כמה אלפי שקלים או בגלל תרומה קבועה של אחוז מסויים מהכנסותיה כפי שנהוג במפעל הפיס שכן מפרסם כמה כספים תרם

יש לציין שמבחינה חוקית לפי מיטב ידיעתי אין שום בעיה לפרסם שהם תרמו לעמותות בלי לציין סכום התרומה, ומותר להם גם לתרום בתור כלי פרסום ושיווק. אבל כאשר עניין התרומה לקהילה נאמר באופן מרובה באתר החברה, נוצר ללקוח הרושם כי כאשר הוא קונה בקלאב פור יו, גם הקהילה נהנית מחלק מהרווחים, ועל כן לדעתי מן המוסר כי הלקוח ידע אם אחוז מסויים נתרם לקהילה או שמה מדובר בתרומה חד פעמית.

בתאריך 18/4/17 בדיון המשפטי כאשר עורכת הדין אורית שחר חקרה את אחד מבעלי חברת קלאב פור יו ושאלה אותו מדוע הם אינם מפרסמים כמה כספים הם תרמו לקהילה אך כן מפרסמים ללא הרף שהם תורמים לקהילה, להלן ציטוט מתוך פרוטוקול המשפט:

עו"ד שחר:            מכתבי התודה שצירפתם, אין עליהם בכלל שום סימן זיהוי. זאת אומרת אתה כבעל חברה גם יכול לכתוב את מכתבי התודה. התרומות שלכם, אתם לא כותבים כמה תרמתם, מאיזה תאריך, איזה קבלה. אני לא רואה כלום. אלה בעצם איזה שהם נספחים וראיות מאוד לקוניים. הם מאוד חסרים.

העד, מר מימון:     תגובה, את התרומה לקהילה אנחנו מפרסמים באתר. אני לא מוכרח לרשום כמה תרמתי ובאיזה תאריך תרמתי. אני רושם את זה כי זה נכון וזה גם תעודות הוקרה שאני קיבלתי.
דובר:                    יש תאריך. יש תאריך.
כב' הש' שליו:       אדוני, אדוני לא להפריע.

לאחר מכן גם אמר המנכל על התרומות שהם נתנו ואני מצטט מפרוטוקול הדיון:

העד, מר מימון:     לפסח, אני יכול להגיד לך שתרמו ל"לתת" חבילות מזון לנזקקים. קיבלנו תעודת הוקרה מעמותת לתת לקלאב פור יו וזה מחמם את הלב.

תגובתי לבעלי חברת קלאב פור יו: לי כואב הלב שאני שומע על לקוח שלכם חייל בודד שהפסיד 3,000 ש"ח בתור מנוי שלכם וסירבתם אפילו להשמיע לו את הקלטת ההצטרפות או לשלוח לו אותה. גם כואב לי הלב שאתם אומרים לחייל נוסף שאתם מצרפים שהוא מקבל טפסים בשווי 2,400 ש"ח שבפועל הוא מקבל טפסים בשווי 52 ש"ח בלבד.

העד, מר מימון:     על הסחיטה באיומים של אבא שלי היא לא תשאל?
כב' הש' שליו:       אדוני, אדוני, לא להכניס הערות זה. להיפך, היינו מאחלים שבשנה החדשה הזאת,                                 שאתה ואבא שלך תגיעו,
העד, מר מימון:     אני רוצה קצת להסביר,
כב' הש' שליו:       לשלום בית.
העד, מר מימון:     אחרי שהוא סחט אותי בעשרות אלפי שקלים,
כב' הש' שליו:       טוב. טוב. כן.
העד, מר מימון:     כן.
עו"ד שחר:            רק שנייה רגע.
העד, מר מימון:     סוחט עדיין.
כב' הש' שליו:       לא, אדוני, תימנע מההערות האלה.

כל הכבוד לכם שתרמתם אבל אם אוציא 229 ש"ח בדוכן מורשה של מפעל הפיס ולא אצלכם, יתכן מאד שסכום גדול בהרבה יותר ילך לתרומות. מדוע אצלכם אין שקיפות ובמפעל הפיס כן יש שקיפות לגבי גובה התרומה. אם אתם תורמים כל כך הרבה לקהילה, אז תפרסמו כמה, תהיו גאים בזה, תעודה אפשר גם לקבל מתרומה חד פעמית. במפעל הפיס אני יודע שבאופן קבוע כל הרווחים נתרמים לקהילה ואצלכם בקלאב פור יו אני לא יודע אם מדובר בתרומה חד פעמית לקהילה או משהו קבוע וכמה אחוזים.

אודות יצחק שחר

יצחק שחר קבליסט, מחזיר אהבות, הוצאת כישופים ועין הרע ופוסק בענייני הלכה ומצוות אימייל: kabala@kabalail.com אתר: www.kabalail.com ווטסאפ: 0585703609 (אינני עונה לטלפונים בטלפון זה אלא רק להודעות) טלפון: 039693671 אם גם אתם רוצים בלוג משלכם, הקליקו למעלה בעמוד היכן שרשום "רוצים גם בלוג כזה?"
הפוסט הזה פורסם בקטגוריה לוטו קלאב פור יו club4u קלאב 4 יו, תחקירים.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>