בית המשפט דחה את רוב בקשותיה של קלאב פור יו נגדינו

חברת הלוטו קלאב פור יו club4u פרסמה בבלוגים שלה כאילו הפסדנו במשפט בכך שחוייבנו לשלם עשרות אלפי שקלים ופרסמה רק את עמוד מספר 20 שמראה את גובה הפיצויים שאני ואהרון מימון אמורים לשלם לחברה. אך לא ציינה מה רשום בשאר העמודים כגון עמוד 19 בו רשום שרוב בקשותיהם של לוטו קלאב פור יו נדחות ואנחנו לא חייבים להתנצל, לפרסם הודעת תיקון או להימנע מפרסומים בעתיד כלפי חברת קלאב פור יו וכן ביהמ"ש קבע שפסק הדין אינו מקנה תעודת יושר למי מן הצדדים,  בתחתית הציטוטים מופיע המסמך המלא מפסק הדין עמוד 19.

שימו לב לחלק השני של סעיף 78 עמ' 19 של פסק הדין בו כב' שופט אבי שליו מציין במפורש שפסק הדין אינו מאשר את דרכי פעולה של התובעת ולא מוכח אם יכולה בכלל להגדיל את סיכויי הזכיה ואינו תעודת יושר למי מהצדדים.
ציטוט של כבוד השופט אבי שליו: כאן המקום להדגיש כי אין בפסק הדין כדי לאשר את דרכי פעולה של התובעת, האם בידה לשפר את סיכוי הזכייה של לקוחותיה אם לאו. לפיכך, אין באמור גם כדי להוות "תעודת יושר" למי מהצדדים

מצטט מתוך פסק הדין:

סעיף 76: לצד הפיצוי הכספי, עתרה התובעת להורות לנתבעים לפרסם הודעות תיקון, לפיהן הפרסום אינו נכון, וכן הודעות התנצלות. בנוסף, עתרה התובעת להסיר לצמיתות את הפרסום מושא התביעה ולחדול מפרסומים מכפישים כלפי התובעת.

פסקה אחרונה מסיף 77: מבלי להכריע בסוגיית הסמכות, סבורני כי ממילא, אין הצדקה ערכית לחייב את הנתבעים בפרסום התנצלות אשר הם אינם עומדים מאחוריה, שכן הם בדיעה שהתובעת מטעה את הצרכנים. לפיכך, איני נעתר לסעד זה.

סעיף 78: משהוסר הפרסום בצו הזמני, אינני רואה לנכון לתת צו המחייב את הנתבעים לפרסם הודעת תיקון בהתאם לסמכות הקבועה בסיף 9(א)(2) לחוק, שכן תוצאת פסק הדין נובעת מהיעדר הוכחת התרמית שיוחסה לתובעת כנדרש בדין, ולא מקביעה אופרטיבית אודות תקנות פועלה.

כאן המקום להדגיש כי אין בפסק הדין כדי לאשר את דרכי פעולה של התובעת, האם בידה לשפר את סיכוי הזכייה של לקוחותיה אם לאו. לפיכך, אין באמור גם כדי להוות "תעודת יושר" למי מהצדדים

סעיף 79: איני רואה לנכון ליתן צו בדבר אי פרסום עתידי, על מנת שלא לפגוע יתר על המידה בחופש הביטוי של הנתבעים, שככל שימצאו בסיס לטענותיהם, תהא בידם החירות לפרסם את הדברים, תוך שהם אחראים להם לפי כל דין. ככל שיועלה פרסום מכפיש, פתוחה דרכה של התובעת לערכאות.עמוד 19 מתוך פסק הדין

אודות יצחק שחר

יצחק שחר קבליסט, מחזיר אהבות, הוצאת כישופים ועין הרע ופוסק בענייני הלכה ומצוות אימייל: kabala@kabalail.com אתר: www.kabalail.com ווטסאפ: 0585703609 (אינני עונה לטלפונים בטלפון זה אלא רק להודעות) טלפון: 039693671 אם גם אתם רוצים בלוג משלכם, הקליקו למעלה בעמוד היכן שרשום "רוצים גם בלוג כזה?"
הפוסט הזה פורסם בקטגוריה לוטו קלאב פור יו club4u קלאב 4 יו, תחקירים.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>